Lajme

Thaçi ateron në Tiranë, të dielën i adresohet popullit

Thaçi ateron në Tiranë, të dielën i adresohet popullit
12:58 | 26 Qershor 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka bërë të ditur se ka arrtitur në Tiranë, derisa, të dielën do të flasë para mediave, nga zyra e tij, shkruan Front Online. 

Këto komente, Thaçi i ka bërë përmes një shkrimi në Facebook.

Thaçi ka qenë jashtë Kosovës dhe ka ndërprerë udhëtimin, pasi Zyra e Prokurorit Special në Hagë ka paraqitur të mërkurën aktakuzë për krime lufte kundër tij, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe disa të tjerëve, emrat e të cilëve nuk janë bërë publikë.

Postimi i plotë i Thaçit: 

Motra dhe vëllezër,

Miq të dashur,

Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra ime.

Ju uroj një fundjavë të qetë dhe mbetem me shpresë të plotë se ditët më të mira për Kosovën dhe kombin shqiptar i kemi përpara.

Gjithmonë i juaji, deri në fund,

Hashimi ?? ??

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera