×
 • Lajme
 • Lajme

  Luan Haradinaj: Krenar që do t’i shërbej popullit dhe atdheut tim, për mbrojtjen e tyre s’do kursej as jetën

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Kadetë të shumtë kanë diplomuar sot në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

  Në mesin e ushtarëve të rinj të Kosovës është edhe Luan Haradinaj, djali i heroit të kombit, Shkëlzen Haradinaj.

  Pas ceremonisë së diplomimit, Luan Haradianj u shpreh se ky rrugëtim i cili nisi katër vite më parë ishte i vështirë, por me shumë krenari.

  Madje ai shtoi se dëshira e vullneti për t’u bërë oficer i ushtrisë theu çdo pengesë, kaloi çdo barrierë.

  Postimi i plotë:

  Katër vite më parë filluam të rrugëtojmë së bashku me gjeneratën ‘020. Rrugëtim ky i vështirë, por me shumë krenari. Dëshira e vullneti i madh për t’u bërë oficer të Ushtrisë sonë, theu çdo pengesë, kaloi çdo barrierë.
  Katër vite studime, trajnim dhe zhvillim për Gjeneratën. Puna dhe mundi ynë u kurorëzua me gradimin Nëntoger në Forcat e Armatosura.
  Shumë krenar dhe i privilegjuar që do t’i shërbej Popullit dhe Atdheut tim. Dhe për mbrojtjen e tyre nuk do të kursej as jetën time.
  Përjetësisht mirënjohës Dëshmorëve!
  Përjetësisht mirënjohës eprorëve, vartësve, miqve dhe partnerëve!

  Mos i humb

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...
  Sport15 Korrik 2024
  Finalja e Copa America mes Argjentinës dhe Kolumbisë u ndërpre për më shumë se një orë pasi skenat kaotike dhe të rrezikshme...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.