×
Etiketë: përgjithshëm
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim drejtorin e Përgjithshëm të KEDS-it, Alper Erbas, me të cilin diskutuan për situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë. Veliu theksoi se siguria e përgjithshme...
Lajme14 Korrik 2020
Ka ndërruar jetë një 64-vjeçar nga Komuna e Gjilanit i cili ishte i prekur me koronavirus, kështu duke shkuar në 110 numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Kjo është bërë e ditur...
Lajme12 Korrik 2020
Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Vetëm të shtunën janë regjistruar 203 raste të reja, ndërsa katër persona kanë vdekur duke e çuar shifrën e të vdekurve...
Lajme07 Korrik 2020
Sipas raportit 24 orësh nga Reparti Infektives janë të hospitalizuar 21 pacientë, Janë 19 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv, nga këta 5 pacientë janë me oksigjen kohë pas kohe. Ne pritje të rezultati të...
Lajme06 Korrik 2020
Infektologu Valbon Krasniqi është caktuar ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, raporton Front Online. Ai është caktuar pas shkarkimit të Basri Sejdiut nga kjo pozitë. Lajmin e ka bërë të ditur Bordi Drejtues...
Lajme01 Korrik 2020
Sot në Talinoc të Muhaxherëve ka nisur ndërtimi i fabrikës së re të ujit, e cila do të siguroj furnizim të qëndrueshëm me ujë të pijes për fshatrat Sojevë, Dardani e Zllatar. Kryetari i Komunës...
Lajme01 Korrik 2020
Me rekomandim të IKSHPK-së tashmë edhe spitalet regjionale në Kosovë po trajtojnë pacientë me COVID-19. Një gjë të tillë po e bën edhe Spitali i Përgjithshëm në Ferizaj, pavarësisht se ka kapacitete të limituara. Drejtori...
Lajme30 Qershor 2020
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar ka njoftuar se Komuna e Podujevës ka dhënë në shfrytëzim afatgjatë pronën e paluajtshme për ndërtimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës për Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës,...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Dy persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri si pasojë e infektimit me COVID-19. Sipas njoftimit, 61 persona janë konfirmuar të infektuar me koronavirus. Viktimat janë një 59-vjeçare nga Lushnja me insuficencë...
Lajme26 Qershor 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka takuar zëvendëssekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Mircea Geoana. “NATO për qytetarët e Kosovës është simbol i lirisë dhe si e tillë mbetet, lidhje historike e...
Lajme24 Qershor 2020
Deputetja nga radhët e LVV-së, Fitore Pacolli, ka bërë të ditur se sot janë duke vazhduar me sesionin plenar të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Jug-lindore. “Sot është dita e fundit dhe...
Lajme24 Qershor 2020
Inspektori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë Burim Ramadani është duke raportuar në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Ramadani do të raportojë në këtë komision lidhur me hetimin e...
Diaspora22 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen që është duke e mbajtur ka emëruar Bujar Ejupin, drejtor të përgjithshëm të aviacionit civil të Kosovës. Me propozim të ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit, Arban Abrashi, Qeveria e Kosovës,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.