×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Diaspora

  Qeveria emëron Bujar Ejupin-drejtor të përgjithshëm të Aviacionit Civil

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Qeveria e Kosovës në mbledhjen që është duke e mbajtur ka emëruar Bujar Ejupin, drejtor të përgjithshëm të aviacionit civil të Kosovës.

  Me propozim të ministrit të Infrastrukturës dhe Ambientit, Arban Abrashi, Qeveria e Kosovës, me asnjë votë kundër, ka emëruar Bujar Ejupin, drejtor të Aviacionit Civil të Kosovës.
  Në fjalën e tij, ministri Abrashi, tha se për këtë pozitë kanë qenë Eresen Shileku, Petrit Mehmeti, Bujar Ejupi, Arianit Islami.

  Abrashi në mesin e këtyre emrave i propozoi qeverisë Bujar Ejupin, i cili edhe u votua unanimisht nga kabineti qeveritar.

  Sipas Abrashit, Ejupi ka përvojë shumëvjeçare si zëvendësdrejtor komercial në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.