×
Etiketë: emëron
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Presidenti Donald Trump njoftoi të martën se do të emëronte si Sekretar të Sigurisë Kombëtare zotin Chad Wolf, i cili aktualisht është sekretar në detyrë i këtij departamenti. “Kam kënaqësinë të informoj amerikanët se Sekretari...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Me gjithë protestat e opozitës në Bjellorusi presidenti Alexander Lukashenko ka aprovuar përbërjen e qeverisë së re të Bjellorusisë, dhe emëroi Roman Golovchenko si kryeministër. Mediat vendase bëjnë me dije se tashmë kandidatura e tij...
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka emëruar anëtarët e rinj të Bordit për Trajtim Mjekësor Jashtë Institucioneve Publike Shëndetësore, porse nuk janë publikuar emrat e tyre. Përmes një njoftimi në Facebook, Zemaj thotë se kështu...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Papa Françesku ka caktuar gjashtë gra për të mbikëqyrur financat e Vatikanit, dhe kjo është në një farë mënyre një veprim historik, pasi deri më tani grave nuk u janë besuar role më të rëndësishme...
Lajme04 Gusht 2020
Qeveria Hoti ka shkarkuar bordet e përkohshme të katër ndërmarrjeve publike, të cilat ishin emëruar nga Qeveria e Albin Kurti, duke i zëvendësuar ato me drejtorë të rinj. Në mesin e drejtorëve të rinj të...
Lajme24 Korrik 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen korresponduese, në të cilën ka shqyrtuar dhe ka miratuar vendimin për emërimin e bordit të përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Telekomi i Kosovës Sh. A”. Sipas...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministri Kuqi ka konfirmuar për Front Online se pas kësaj gjendje dhe dorëheqjes së Bordit të kësaj ndërmarrjeje, i emëruar gjatë mandatit të Qeverisë “Kurti”, nesër do të ketë debat parlamentarë të Kuvend dhe pas kësaj Qeveria...
Lajme14 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti po emëron koorndinatorë nacionalë, ndërsa një vit më parë, Hoti si opozitar, e quante emërimet e koordinatorëve plaçkitje, shkruan Gazeta Express. Qeveria e Avdullah Hotit ka nisur emërimin e atyre që quhen...
Lajme14 Korrik 2020
Më 1 tetor 2018, Qazim Rrahmani ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoritetit zyrtar.Për këtë vepër penale e cila hyn në kuadër të veprave penale...
Lajme10 Korrik 2020
Milazim Gjocaj është caktuar ushtrues detyre i sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Shëndetësisë, me vendim të ministrit Armend Zemaj. Deri tash, Gjocaj ka qenë shef i Shëndetësisë në Burgje. Ai zëvendëson Naim Bardiqin që...
Front TV26 Qershor 2020
Nuk i ka mbushur akoma as një muaj të plotë që kur është formuar. Megjithatë, Qeveria “Hoti”, i ka “grahur” shpejtë punës për emërimin e zëvendësministrave. Për 23 ditë, ajo ka emëruar, gjithsej 44 të...
Lajme22 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës, në krye me Avdullah Hotin, sot ka mbajtur mbledhjen e shtatë, në të cilën ka marrë vendim për themelimin e Komisionit Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj COVID-19. Zyra e Kryeministrit...
Lajme22 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për emërimin e kryeinspektorit të inspektoratit të punës. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reqica, ka paraqitur në qeveri të Kosovës për shqyrtim propozim-vendimin për përcaktimin e Ekrem...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.