Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Ministri Kuqi: Pas debatit parlamentar, Qeveria emëron Bord të Përkohshëm për Telekomin

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Ministri Kuqi ka konfirmuar për Front Online se pas kësaj gjendje dhe dorëheqjes së Bordit të kësaj ndërmarrjeje, i emëruar gjatë mandatit të Qeverisë “Kurti”, nesër do të ketë debat parlamentarë të Kuvend dhe pas kësaj Qeveria do të emëroj shumë shpejt një bord tjetër të përkohshëm.

  “Gjendjen e tanishme, e para ne kemi një debat parlamentarë për Telekomin në Kuvend , edhe ne jemi të obliguar me ligj që me e bë emërimin e përkohshëm të bordit të përkohshëm dhe me gjet zgjidhjen tash e tutje”, ka thënë Kuqi për Front Online.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  KFOR-i ka njoftuar se numri i paqeruajtësve të lënduar gjatë dhunës së paprovokuar të djeshme në komunën e Zveçanit është 30. “11...
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.