×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria emëron një ekip prej 21 anëtarësh që do t’i japë rekomandime për luftën kundër COVID-19

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Qeveria e Kosovës, në krye me Avdullah Hotin, sot ka mbajtur mbledhjen e shtatë, në të cilën ka marrë vendim për themelimin e Komisionit Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj COVID-19.

  Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se kryesues i këtij bordi do të jetë Visar Berisha, i cili është edhe këshilltar i kryeministrit, derisa anëtarë do të jenë: Pleurat Sejdiu, Naser Rrustemi, Fitim Havolli, Blerim Kamberi, Arianit Jakupi, Naser Ramadani, Lul Raka, Lindita Ajazaj-Berisha, Valbon Krasniqi, Dukagjin Zogaj, Naser Syla, Lulzim Emini, Burim Neziri, Rinë Limani, Burim Seferi, Iliriana Bajraktari dhe nga një përfaqësues nga Shoqata e Pulmologëve, Shoqata e Transfuzionologëve, Shoqata e të Drejtave të Pacientëve dhe nga Kolegjiumi i Drejtorëve të Shëndetësisë në Komuna.

  “Komisioni i Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj SarS CoV2 – COVID-19, ka për qëllim të shqyrtojë dhe informojë Qeverinë për çështje të caktuara në lidhje më SarS CoV2 – COVID-19 dhe të këshillojë dhe t’i propozojë Qeverisë ndërmarrjen e veprimeve përkatëse për luftimin dhe përballje me SarS CoV2 – COVID-19”, thuhet në komunikatën e ZKM’së

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.