×
Etiketë: përgjithshëm
Lajme08 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, është pritur në selinë e NATO-s nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në këtë takim, në të...
Lajme08 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti sot gjatë ditës do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. “Të martën, në selinë e NATO-s në Bruksel, takohem me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka pritur në një takim Auditorin e Përgjithshëm të Zyrës Kombëtare të Auditimit, z. Besnik Osmani. Ajo përgëzoi personelin e Zyrës Kombëtare të Auditimit për punën gjatë pandemisë...
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri Hoti në profilin e tij në facebook tregoi se të martën do të jetë në selinë e NATO-s. Ai tregoi se do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg, të cilin e falnderoi...
Lajme31 Gusht 2020
Një punonjës i Spitalit të Përgjithshëm në Gjakovë ka humbur betejën me coronavirusin. Lajmin e kanë bërë të ditur nga ky spital, përmes një komunikate për medie, ku bëhet e ditur se i ndjeri ishte...
Lajme22 Gusht 2020
Sot një person është shëruar nga covid-19, një person ka ndërruar jetë, ndërsa as sot nuk ka të regjistruara raste të reja, në territorin e Komunës së Malishevës. Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin...
Kronika19 Gusht 2020
Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaj, ndaj të pandehurit Burim Kolgeci. Ai dyshohet...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se ai ka marrë besimin e Këshillit të Përgjithshëm të partisë që të jetë kandidat për president. Ai ka shkruar se KP i ka dhënë besimin edhe për...
Lajme12 Gusht 2020
Sapo ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të AAK-së.Nënkryetari i këtij subjekti, Ardian Gjini, ka thënë se aty është diskutuar për gjetjen e zgjidhjes që pas përfundimit të mandatit të Presidentit Hashim Thaçi vendi...
Lajme11 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar 3 raste të reja në Komunën e Malishevës. Kjo është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të...
Lajme04 Gusht 2020
Tërmkolli është shprehur se qasja e Hotit në raport me dialogun me Serbinë është e gabuar dhe nuk sjellë marrëveshje finale që do të kulmonte me njohje nga Serbia, ashtu siç është pritur nga kjo...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka vizituar Spitalin e Përgjithshëm "Isa Grezda" të Gjakovës. Vetëm një ditë pasi pati pretendime se situata në këtë institucion ka dalë situata jashtë kontrollit dhe debatit për numrin e...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta dekretoi sot emërimin e Gjeneral Major Bajram Rushit Begaj, Shef të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Gjeneral Major Bajram Begaj mbante detyrën e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.