×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj viziton Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës

  FrontOnline
  31 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka vizituar Spitalin e Përgjithshëm “Isa Grezda” të Gjakovës.

  Vetëm një ditë pasi pati pretendime se situata në këtë institucion ka dalë situata jashtë kontrollit dhe debatit për numrin e vdekjeve, aty ka shkuar Zemaj.

  Ministri i Shëndetësisë ka qëndruar në takim me drejtuesit e këtij spitali për më pak se një orë.

  Mirëpo, përkundër ftesës që iu është dërguar mediave, ato nuk janë lejuar të marrin as pamje në takim.

  Pas takimit, ndryshe nga herët e tjera, kur pas këtyre vizitave janë kumtuar edhe rezultatet ditore me Covid-19, Zemaj nuk ka pranuar të prononcohet për media dhe të tregojë arsyen e vizitës në Spitalin e Përgjithshëm “Isa Grezda” të Gjakovës. /kp/

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.