×
Etiketë: gjakovës
Kronika23 Shtator 2020
Në kuadër të aksionit policor në ndjekje të kultivuesve të bimëve narkotike, policia kufitare vetëm gjatë ditës së sotme në lokacionin Padesh-Koshare, përkatësisht në Ujzë Rripa e Vogël kanë zbuluar 6 parcela me rreth 1300...
Ekonomi23 Shtator 2020
o ç’na duhet tjetër… vallë në këtë botë?” këndon Jusuf Gërvalla te “Kënga e Bilbilit”. E me melodinë e kësaj kënge dhe këtij teksti, Auto Mita e ka prezantuar modelin më të ri të veturës...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Kronika16 Shtator 2020
Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit i PK-së ka arrestuar dy punëtorë të Komunës së Gjakovës gjatë ditës së djeshme. Ata po dyshohen se gjatë vitit 2016 -2017 kanë falsifikuar dokumente në dobi...
Lajme13 Shtator 2020
Dr. Luan Gola, zv/ministër i Shëndetësisë, ka njoftuar se Spitali Rajonal i Gjakovës është pajisur me një CT të re të teknologjisë së fundit. Dr. Gola ka treguar se kjo CT është 128-shtresore dhe është...
Lajme10 Shtator 2020
Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh, ka njoftuar se në këtë spital ka trajtuar 28 pacientë të hospitalizuar me Covid-19. Sipas raportit, 19 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 pozitiv, 3 pacientë janë të...
Lajme09 Shtator 2020
Gjatë një vizite monitoruese në Universitetin e Gjakovës ORCA është informuar për dy zhvillime të rëndësishme si hap i mëtutjeshëm në avancimin shkencor dhe të transparencës së Universitetit të Gjakovës. Rron Gjinovci dhe Gramos Buçinca...
Lajme07 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë të hospitalizuar 33 pacientë për COVID-19, ndërsa 25 prej tyre janë në oksigjenoterapi e një me maskë CPAP. Nga pacientët 25 janë të konfirmuar si pozitivë me COVID-19, gjashtë po...
Lajme02 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 42 pacientë të cilët janë duke u trajtuar për COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se 28 pacientë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa 8 kanë rezultuar negativ me këtë...
Lajme30 Gusht 2020
Një vrasje në tentativë ka ndodhur të premten në fshatin Bec të Gjakovës Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se rasti ka ndodhur pasditen e së premtes, ndërkaq të dyshuarit janë arrestuar. Në njoftimin...
Lajme29 Gusht 2020
Komuna e Gjakovës ka ndarë rreth 100 mijë euro për të blerë 10 mijë teste serologjike përmes së cilave synon të testojë qytetarët e saj. Drejtori i Shëndetësisë së Komunës së Gjakovës, Ferdinand Kolaj, në...
Lajme28 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi së bashku me ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly dhe kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini kanë nënshkruar marrëveshje për mbështetje në projektin për përmirësimin e performancës së...
Lajme28 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi së bashku me ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly dhe kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini kanë nënshkruar marrëveshje për mbështetje në projektin për Përmirësimin e Performancës së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.