×
Etiketë: gjakovës
Lajme26 Gusht 2020
Kompania rajonale e ujësjellësit “Gjakova”, bërë me dije se për shkak të defektit në gypin kryesorë, që ka ndodhur në fshatin Gexhë, është ndërprerë furnizimi me ujë. Pa ujë do të mbesin zona e fshatrave...
Lajme24 Gusht 2020
Numri i stafit mjekësor të cilët janë në luftë të vazhdueshme me virusin COVID-19 e që janë prekur nga ky infeksion, po rritet dita-ditës, shkruan Express. Në dy spitalet të cilat për çdo ditë trajtojnë...
Lajme18 Gusht 2020
Dje iu është dhënë lamtumira e fundit kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj. Varrimi i Selimajt është përcjellë me nderime të larta, derisa, është organizuar nga Komuna e Gjakovës. Ani pse i ndjeri...
Lajme17 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së Kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj. “Vdekja e tij është humbje e madhe për ju dhe sistemin e drejtësisë në Kosovë”, është shprehur Hoti....
Lajme16 Gusht 2020
Ka vdekur kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjakovës, Ali Selimaj. Reporteri.net rapoton se Selimaj ka vdekur sot. Kryeporkurori Selimaj muaj më parë ishte trajtuar jashtë vendit për një sëmundje, por që e kishte tejkaluar dhe...
Lajme16 Gusht 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë duke u trajtuar 33 pacientë me Covid-19. 30 prej tyre janë me oksigjeno terapi, 1 në CPAP maske dhe një në respirator. Ky është njoftimi i plotë 24 orësh i...
Lajme15 Gusht 2020
Rastet me Covid-19 janë duke u rritur në Kosovë. Tashmë pacientë të konfirmuar e të dyshimtë për koronavirus janë duke trajtuar edhe të gjitha spitalet rajonale në Kosovë. Në Spitalin e Gjakovës ‘Isa Grezda’ janë...
Kronika09 Gusht 2020
Në regjionin e Gjakovës ka filluar aksioni i Policisë së Kosovës së bashku me Inspektorët komunalë për të kontrolluar respektimin e masave kundër koronavirusit. Drejtori i Policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta ka thënë...
Lajme09 Gusht 2020
Në Spitalin e Gjakovës 55 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për COVID-19, prej 36 janë konfirmuar pozitivë. Sipas njoftimit të këtij spitali 32 pacientë janë me oksigjenoterapi. Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës është:...
Lajme06 Gusht 2020
Spitali i Gjakovës ka bërë të ditur se gjatë muajit korrik janë hospitalizuar 1,074 pacientë. Nga ky numër 58 janë hospitalizuar në Kirurgji, 42 në Ortopedi, 29 në Urologji, 9 në ORL, 311 në Gjinekologji,...
Lajme05 Gusht 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës 25 pacientë të shtrirë me COVID-19 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi, e tre që janë në gjendje më të rëndë, janë me maskë CPAP, thuhet në raportin 24-orësh...
Lajme04 Gusht 2020
Një burrë i moshës 76 vjeç ka ndërruar jetë sot në zyrën e administratës së Spitalit të Gjakovës ‘Isa Grezda’. Në vendin e ngjarjes ka dalë policia dhe rasti është hapur si ‘hetim i vdekjes’....
Lajme03 Gusht 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë duke u trajtuar 46 pacientë për COVID-19, ndërsa një prej tyre është në respirator. Sipas raportit 24-orësh të Spitalit të Gjakovës nga pacientët që po trajtohen, 26 janë të konfirmuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.