×
 • Lajme
 • Lajme

  Shkoi për vizitë në Spitalin e Gjakovës, i moshuari vdes në zyrën e administratës

  FrontOnline
  04 Gusht 2020

  Një burrë i moshës 76 vjeç ka ndërruar jetë sot në zyrën e administratës së Spitalit të Gjakovës ‘Isa Grezda’.

  Në vendin e ngjarjes ka dalë policia dhe rasti është hapur si ‘hetim i vdekjes’.

  Lajmin e ka konfirmuar edhe Drejtori i Policisë Rajonale në Policinë e Gjakovës, Lumni Graishta, i cili tha se aktualisht nuk ka ndonjë dyshim rreth vdekjes së tij.

  Por, në bazë të pamjeve të kamerave të sigurisë dhe deklaratave të mjekëve, rasti i tij po konsiderohet si vdekje natyrale.

  “Sot rreth orës 09:00, kemi parnuar një informacion nga Spitali i Gjakovës që një i moshuar, i lindur në vitin 1944 ka ndërruar jetë në zyrën e administratrës. Policia i është përgjigjur thirrjes dhe bashkë me prokurorin kujdestar janë marrë deklaratat e dëshmitarëve. Nga pamjet e kamerave dhe deklaratave të mjekëve konsiderohet që është vdekje natryrale. Policia e ka procedu rastin si ‘hetim i vdekjes’. Jemi në fazën e grumbullimit të informacioneveve, për momentin nuk ka ndonjë dyshim”, tha Graishta për Gazetën Sinjali.

  I pyetur nëse i moshuari ishte pacient i spitalit, Graishta tha se i ndjeri nuk ka qenë pacient por ka shku me vizitu dikënd në spital.

  “Ka shkuar ta takojë dikë nga stafi mjekësor”, përfundoi ai.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK’së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i qeverisë Kurti u konfirmua sot pasi prokuroria nis hetimet për faljen ilegale...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Të tjera
  Sport25 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë e përfundoi rrugëtimin në Euro 2024, pasi arriti të arkëtojë vetëm një pikë në Grupin B. Përkundër se ishte...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Sport25 Qershor 2024
  Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.