×
Etiketë: zyrën
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë një tubimi zgjedhor në Pensilvani, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë janë përqafuar në Zyrën Ovale, kur shkuan për ta nënshkruar marrëveshjen e 4 shtatorit....
Lajme26 Shtator 2020
Avokati i njohur, Dastid Pallaska, ka folur për përgjegjësinë e rrjedhjes së dosjeve sekrete të Speciales. Me anë të njuë postimi në Facebook, Pallaska ka thënë se personat përgjegjës për rrjedhjen e dosjeve mund të...
Lajme04 Shtator 2020
Klan Kosova ka siguruar pamje të momentit kur Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bisedon përmes Skype me homologun e tij nga Izraeli, Benjamin Netanyahu, i cili ia konfirmon njohjen nga shteti i tij. I gjithë...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump sot do të marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Sipas agjendës publike të presidentit amerikan në ora 11:00 të paradites me kohën lokale...
Lajme26 Gusht 2020
Në Lidhjen Demokratike të Kosovës thonë se nuk do të diskutojnë për çështjen e presidentit, tash kur AAK’ja veçse e ka propozuar për këtë pozitë Ramush Haradinajn. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri thotë se për...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Në Amerikë po ashpërsohet retorika politike në prag të zgjedhjeve presidenciale, dhe ish-presidenti Barak Obama ka shprehur dyshimet e tij për aftësitë e presidentit Donald Trump. Ish-presidenti amerikan, Barak Obama, e ka krahasuar pasardhësin e...
Lajme04 Gusht 2020
Një burrë i moshës 76 vjeç ka ndërruar jetë sot në zyrën e administratës së Spitalit të Gjakovës ‘Isa Grezda’. Në vendin e ngjarjes ka dalë policia dhe rasti është hapur si ‘hetim i vdekjes’....
Ekonomi04 Gusht 2020
Ligji për buxhetin e rishikuar, i miratuar të enjten në Kuvendin e Kosovës, ende nuk është proceduar në Zyrën e Presidentit për dekretim. “Ligji është në fazën e inkorporimit dhe harmonizimit të amendamenteve, të miratuara...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini ka ndarë në Facebook-un e saj surprizën e veçantë që ka marrë ditën e sotme. Shahini është befasuar nga dy mbesat e saj, Vesa dhe Verina të...
Lajme06 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur sot një takim virtual me dr. Sergei Koryak, zyrtar ndërlidhës i OBSH-së në Kosovë, si dhe me zyrtaren profesionale të emergjencave, Isme Humolli. Në takim është...
Lajme18 Qershor 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka publikuar të mërkurën raportin e auditimit për pasqyrat financiare të Zyrës së Kryeministrit për vitin 2019 dhe ka konfirmuar shpërdorimin financiar. KOHA, muajin e shkuar kishte raportuar në disa...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Koreja e Veriut raportohet se ka hedhur në erë ndërtesën e zyrës ndërlidhëse me Korenë e Jugut, ku zyrtarët e saj bashkëpunonin përkrah homologëve të Koresë së Jugut, veprim ky që dukej se do t’i...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Zyrtarët e Koresë Jugore kanë thënë se Koreja Veriore e ka shkatërruar me bomba zyrën ndërlidhëse mes dy vendeve. Ky veprim erdhi vetëm disa orë pasi Koreja Veriore i përsëriti kërcënimet me veprime ushtarake ndaj...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.