×
Etiketë: vizite
Lajme22 Shtator 2020
Sot në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së misionit të ekspertëve COVID-19 "Joint Robert Koch Institute/EMT/GOARN- mission to Kosovo” nga Gjermania. Në ceremoni do të marrin...
Lajme21 Shtator 2020
Pas qëndrimit në Kosovë, emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell ka arritur sonte për një vizitë në Beograd. Ai dhe pjesa tjetër e delegacionit të qeverisë amerikane, në aeroportin e Beogradit...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër (15 dhe 16 shtator) do të realizojë vizitë pune në Republikën e Greqisë, i shoqëruar nga delegacioni qeveritar në kuadër të së cilës do të...
Lajme04 Gusht 2020
Një burrë i moshës 76 vjeç ka ndërruar jetë sot në zyrën e administratës së Spitalit të Gjakovës ‘Isa Grezda’. Në vendin e ngjarjes ka dalë policia dhe rasti është hapur si ‘hetim i vdekjes’....
Front TV29 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj, ka paralajmëruar një vizitë së shpejti në Veri të Mitrovicës. Në pyetje të gazetarëve kur do të jetë vizita e tij në Veri, Zemaj është përgjigjur: “Së shpejti”....
Lajme23 Korrik 2020
Me ftesë të homologut të tij, sot komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama zhvilloi vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Kjo vizitë është realizuar në kuadër të planit të bashkëpunimit ushtarak...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha do të fillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë me ftesë të kryeministrit Avdullah Hoti. Ai me këtë rast do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin...
Lajme18 Korrik 2020
Të infektuarit me Covid-19 që nuk e kanë gjendjen e rënduar, po e kanë vështirë qasjen në institucionet shëndetësore. Ata takimin e fundit me staf mjekësor e kanë ditën kur testohen. E pastaj të njejtit...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Ne po përballemi me valën, domethënë përpjekjet e ndryshme të partnerëve të huaj për të ringjallur dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, i cili ka qenë në fazën e “vdekjes klinike” për një kohë të gjatë....
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Ne po përballemi me valën, domethënë përpjekjet e ndryshme të partnerëve të huaj për të ringjallur dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, i cili ka qenë në fazën e “vdekjes klinike” për një kohë të gjatë....
Lajme07 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj dhe pjesa tjetër e delegacionit të kryeministrit, është pritur sot në Paris nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Në takim u bisedua për zhvillimet...
Lajme07 Korrik 2020
Ministri i infrastrukturës, Arban Abrashi, ka vizituar sot Ndërmarrjen Publike Infrastruktura e Hekurudhave të Kosovës “Infrakos”, për tu informuar rreth projekteve që janë duke u realizuar dhe gjendjen e linjave hekurudhore në Kosovë. Ministri Abrashi...
Lajme07 Korrik 2020
Ministri i infrastrukturës, Arban Abrashi, ka vizituar sot Ndërmarrjen Publike Infrastruktura e Hekurudhave të Kosovës “Infrakos”, për tu informuar rreth projekteve që janë duke u realizuar dhe gjendjen e linjave hekurudhore në Kosovë. Ministri Abrashi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.