×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Basha, vizitë dyditore në Kosovë

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha do të fillojë sot një vizitë dyditore në Kosovë me ftesë të kryeministrit Avdullah Hoti.

  Ai me këtë rast do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti, kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani, kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj, atë të Nismës, Fatmir Limaj.

  Po ashtu do të ketë takime me drejtuesit e LDK-së dhe PDK-së.

  Nesër, kryetari i Partisë Demokratike do të takohet me kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti dhe atë të Mitrovicës, Agim Bahtiri.

  Basha do të zhvillojë homazhe pranë varrit të presidentit Ibrahim Rugova, varrit të Isa Boletinit në Boletin, dhe te Memoriali i Jasharëve në Prekaz.

  Gjatë vizitës në Kosovë, kreu i PD-së do të shoqërohet nga Edi Paloka, nënkryetar i kësaj partie, Besnik Mustafa, ish-ministër i Jashtëm dhe kryetar i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë, Kreshnik Çollaku, anëtar i Kryesisë së PDSH-së dhe Arben Çejku, ish-ambasador dhe drejtues i Qendrës Shqiptare për Mirëqeverisje.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshinë qytetin juglindor zviceran Misox në luginën alpine të Graubünden – i njohur gjithashtu si Grisons....
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Guvernatori i shtetit të Ajovas urdhëroi dërgimin e helikopterëve në një qytet të vogël për të evakuuar njerëzit nga shtëpitë e përmbytura...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Edhe një tjetër aksident trafiku ka ndodhur pasditen e kësaj të shtunë në Durrës. Si pasojë ka vdekur ngasësi i veturës, i...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Sport22 Qershor 2024
  Belgjika e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë ndaj Rumanisë (1:0), në ndeshjen e Grupit E. Belgët kanë bërë një nismë...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores bindëse 3:0 të Portugalisë ndaj Turqisë në Euro 2024, mbrojtësi veteran Pepe ka vlerësuar performancën e ekipit të tij dhe...
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.