×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Spitalin e Gjakovës 32 pacientë me COVID-19 me oksigjenoterapi

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Në Spitalin e Gjakovës 55 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për COVID-19, prej 36 janë konfirmuar pozitivë.

  Sipas njoftimit të këtij spitali 32 pacientë janë me oksigjenoterapi.

  Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës është:

  • 55 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid

  • 36 pacientë janë të konfirmuar COVID-19 pozitivë,

  • 7 pacientë janë konfirmuar negativë,

  • 8 pritet të testohen,

  • 4 pacientë presin rezultatet,

  • 32 pacientë janë me oksigjenoterapi,

  • 3 pacientë janë në CPAP mask.

  • Covid pozitivë aktiv janë: 5 mjekë, 14 infermier dhe 3 staf mbështetës.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.