[wp-story]

Lajme

20 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

20 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës
13:20 | 10 Shtator 2020

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh, ka njoftuar se në këtë spital ka trajtuar 28 pacientë të hospitalizuar me Covid-19.

Sipas raportit, 19 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 pozitiv, 3 pacientë janë të konfirmuar negativ, 3 pacientë do të testohen, 3 paciente presin rezultatet, 20 pacientë janë me oksigjeno terapi dhe 2 pacenët janë në CPAP maske.

“Ju rikujtomë qytetarëve të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim”, thuhet në njoftim.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera