×
Etiketë: civil
Lajme30 Shtator 2020
Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës në luftën e UÇK-së dhe kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se UÇK-ja ka qenë një ushtri e cila gjatë...
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion në mungesë të kuorumit për vendimmarrje nuk ka arritur të votojë draftin e parë të Kodit Civil, përkundër kërkesës së ministrit Selim Selimi se një gjë e tillë duhet të ndodhë dhe...
Lajme04 Gusht 2020
Ndonëse me maska, por pa distancë sociale ashtu siç rekomandojnë institucionet shëndetësore, dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil. Në disa fotografi shihen qytetarët të cilën mëngjesin e sotëm po presin që...
Lajme03 Gusht 2020
Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se në Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve në Podujevë një zyrtar i kësaj qendre ka rezultuar pozitiv me COVID-19....
Lajme29 Korrik 2020
Edhe sot para Agjencisë për Regjistrim Civil, qëndruan dhjetëra qytetarë të cilit po prisnin që t’i merrnin shërbimet e tyre. Ndonëse kanë maska, aty nuk u respektua distanca pasi të gjithë ishin të ngjituri njëri...
Lajme29 Korrik 2020
Tollovi e madhe është bërë sot para Agjencisë së Regjistrimit Civil. Aty janë mbledhur një numër i madh i qytetarëve, duke mos respektuar distancën sociale, përkundër rekomandimeve të vazhdueshme të profesionistëve mjekësorë, shkruan Front Online....
Ekonomi17 Korrik 2020
Shteti i Kosovës, jo rrallë është kritikuar si nga organizatat vendore e ndërkombëtare si dhe institucionet e Bashkimit Evropian për numri e madh të të punësuarve në administratën publike. Zakonisht janë cilësuar si barrë e...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...
Lajme11 Korrik 2020
Sindikata e Shërbyesve Civil në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës ka reaguar pas publikimit të një lajmi kinse 100 punonjës në këtë ministri janë infektuar me koronavirus. Sipas kësaj sindikate lajmi është i pasaktë, dhe...
Lajme10 Korrik 2020
Organizata ”Inject”, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos i japin përkrahje ndryshimeve të bëra në Kodin Civil së fundmi nga Ministria e Drejtësisë (MD). Sipas tyre, me këto ndryshime...
Lajme09 Korrik 2020
Pritjet e gjata para Qendrës së Regjistrimit Civil kanë vazhduar edhe gjatë të enjtes. Numri i qytetarëve që po kërkojnë të marrin dokumente edhe sot ishte i madh. Rradha e gjatë, mos respektimi i distancës...
Lajme07 Korrik 2020
Radhë të gjata janë krijuar te Qendra e Regjistrimit Civil të Kosovës, kështu duke u rrezikuar edhe shëndeti i qytetarëve pasi nuk respektohet distanca, raporton Front Online. Për dallim nga herët e tjera, një pjesë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.