×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Spitalin e Përgjithshëm të Ferizajt, gjashtë dhoma të dedikuara për pacientët me COVID-19

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Me rekomandim të IKSHPK-së tashmë edhe spitalet regjionale në Kosovë po trajtojnë pacientë me COVID-19.

  Një gjë të tillë po e bën edhe Spitali i Përgjithshëm në Ferizaj, pavarësisht se ka kapacitete të limituara.

  Drejtori Spitalit të Ferizajt Jeton Zeqiri thotë për RTV Dukagjinin se për shkak të hapësirës së kufizuar do të trajtohen vetëm rastet e lehta.

  “Kemi adaptuar një repart me gjashtë dhoma ku hospitalizojmë raste të dyshuara me COVID-19. Pas testimit ata që rezultojnë pozitiv i trajtojmë apo i lëshojmë në shtëpi për vet izolim, ndërsa rastet më të komplikuara i dërgojmë në Klinikën Infektive në QKUK”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  Zeqiri tregon edhe për numrin e rasteve me coronavirus që tashmë janë shtrirë në QKUK.

  “Dje kemi hospitalizuar gjashtë raste, ku pesë prej tyre pas marrjes së terapisë në bazë të protokollit janë dërguar në izolim. Sot janë hospitalizuara edhe tri raste dhe me to po merret ekipa kujdestare vetëm për trajtimin e COVID-19”.

  Drejtori Spitalit të Ferizajt thotë se kanë edhe një opsion tjetër nëse shtohen rastet, ku një objekt i IKSHP-së në këtë komunë është ende i papërdorur.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.