×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli: Takim në SEECP, kërkova që selia qendrore e sekretariatit të përgjithshëm të jetë në Prishtinë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Deputetja nga radhët e LVV-së, Fitore Pacolli, ka bërë të ditur se sot janë duke vazhduar me sesionin plenar të Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Jug-lindore.

  “Sot është dita e fundit dhe presim që formalisht të votohen të gjitha vendimet dhe propozimet që u diskutuan dhe u votuan në Komisionin Qendror”.

  “Në cilësinë e kryetares së Komisionit Qendror në takimin e mbyllur të Komisionit kërkova që selia qendrore e Sekretariatit të Përgjithshëm të vendoset në Prishtinë”.

  “Tani sapo u rikonfirmua që Kuvendi i Kosovës do të filloj përgatitjet e dokumentacionit përkatës për të dërguar kërkesën me shkrim për themelimin e selisë së Sekretariatit të Përgjithshëm në Prishtinë”, ka shkruar Pacolli në rrjetin social Facebook.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje. Deputeti dhe anëtari...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.