×
Etiketë: pacolli
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka treguar se nuk ka gjetur mbështetje për të ndërtuar Prishtinën e re. Thotë se pavarësisht se ishte dy mandate në qeveri nuk arriti t’i...
Lajme20 Shtator 2020
Për vizitën e nesërme të ambasadorit Richard Grenell dhe Adam Boehler, Kryeshef i Korporatës Amerikane për Financim Zhvillimor, ka reaguar edhe kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli. Thotë se kjo vizitë është shenjë e fuqishme e...
Lajme20 Shtator 2020
Behgjet Pacolli, lideri i AKR’së, e ka lartësuar presidentin kontrovers turk, Rexhep Taip Erdogan. Ka thënë se Shefi i Shtetit turk është një mik dhe alet i madh i Kosovës. I ka lënë merita edhe...
Lajme19 Shtator 2020
Ish-Ambasadori amerikan, Christopher Dell i është rikthyer historisë, duke shpjeguar prapaskenat e emërimit të Atifete Jahjagës në krye të Shtetit. Hashim Thaçi e kishte pranuar idenë e amerikanëve, kur më 2011, propozuan një emër jopartiak...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka ngushëlluar familjen e aktorit Adem Mikullovci, pas vdekjes së tij. Pacolli në një shkrim në Facebook, ka thënë se Mikullovci ka ndërruar jetë pas mesnate. “Sot,...
Lajme12 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e AKR’së, Behgjet Pacolli është shprehur kundër rrëzimit të qeverisë dhe ka kërkuar që të ruhen raportet me ShBA’të. Këto qëndrime i bërë të ditura në një editorial dërguar Gazetës...
Lajme10 Shtator 2020
Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, i ka bërë thirrje politikanit shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviqit që të mos i bashkohet një qeverie e cila paralajmëron tërheqjen e njohjes ndaj Kosovës. “Zotni Abazoviq, nëse...
Lajme05 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë të premten, delegacioni kosovar dhe ai serb me ndërmjetësim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës u nënshkruar marrëveshja ekonomike e politike. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në një...
Lajme04 Shtator 2020
Për pak pritet të nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, teksa kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka dedikuar disa fjalë për Kosovën dhe SHBA-të. Ai në rrjetin social Facebook, ka shkruar:...
Lajme30 Gusht 2020
Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli sot po feston ditëlindjen e 69’të. Këtë ditë ka vendosur ta kalojë me familjen në shtëpinë e tij në Lugano të Zvicrës. Nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, Pacolli ka...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se sot i është realizuar një bust i tij në qytetin e Sarandës. Pacolli e ka quajtur nder të madhe mbase kjo dhuratë i është bërë në ditën...
Lajme28 Gusht 2020
Aleanca Kosova e Re beson që Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që duhet të çojë në njohje të ndërsjellë. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli...
Lajme26 Gusht 2020
Me rastin e 110-vjetorit të lindjes së Gonxhe Bojaxhiut, lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka ndarë momente të një diskutimi që kishte pasur kohë më parë me të. Pacolli shprehet se takimi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.