×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis raportimi i inspektorit të përgjithshëm të AKI-së

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Inspektori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë Burim Ramadani është duke raportuar në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

  Ramadani do të raportojë në këtë komision lidhur me hetimin e pretendimeve që ish-ushtruesi i detyrës së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, ka lënë kasafortat me dokumente konfidenciale hapur.

  Kasaforta përmban dokumente shumë komplekse për sigurinë kombëtare. Po ashtu, pritet që në këtë raportim të flitet për sigurinë e përgjithshme në Kosovë.

  Mbledhja e komisionit po mbahet me dyer të mbyllura.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, e cila po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA)...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka publikuar të shtunën në Facebook pamje nga punimet në rrugën Prishtinë –...
  Lajme23 Shtator 2023
  Një autoservis është përfshirë nga zjarri këtë të shtunë në fshatin Duhël të Suharekës, ku si pasojë janë djegur disa vetura. Ndërkaq,...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Këto ditë në Milano të Italisë po zhvillohet Java e Modës në Milano. Teksa yje të shumtë nga mbarë bota po marrin...
  Vip23 Shtator 2023
  Lirimi dhe Lulja u bën një nga çiftet më të komentuara ditët e fundit. Një ndarje që ngjalli shumë pikëpyetje për ndjekësit...
  Sport23 Shtator 2023
  Manchester United raportohet se ka kontaktuar Zinedine Zidane, të cilin e shohin si pasardhës të Erik ten Hag. Ten Hag nuk e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.