Lajme

Valbon Krasniqi caktohet u.d i drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së

Valbon Krasniqi caktohet u.d i drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së
14:46 | 06 Korrik 2020

Infektologu Valbon Krasniqi është caktuar ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, raporton Front Online.

Ai është caktuar pas shkarkimit të Basri Sejdiut nga kjo pozitë.

Lajmin e ka bërë të ditur Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

“Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, njofton se në mbledhjen e mbajtur sot, me 6 korrik 2020, ka marrë vendim ta shkarkoj nga detyra dr. Basri Sejdiun drejtor i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Shkarkimi vjen si pasojë e performancës jo të kënaqshme dhe mos përmbushjes së detyrave të punës. Në vend të dr. Sejdiut, ushtrues detyre i drejtorit është caktuar dr. Valbon Krasniqi, mjek specialist i infekologjisë”, thuhet në njoftimin e Bordit.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera