×
Etiketë: osmani
Lajme11 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka paralajmëruar se iniciativa e re politike të cilën ajo është duke e menduar do të jetë vetëm angazhim i përkohshëm. Ajo ka thënë se është përjashtuar nga...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Vip10 Shtator 2020
Remzie Osmani sot ka një ditë të veçantë. Artistja e njohur e muzikës popullore po feston ditëlindjen e 49. Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun pranoj urime të shumta nga familjarë, miq...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka quajtur propagandë zërat që ky institucion ka përfunduar vetëm 5% të punës së saj. Osmani ka thënë se Kuvendi ka kryer shumicën e punës, mirëpo, Qeverinë...
Lajme10 Shtator 2020
Deputetët e LDK-së të cilët ishin kundër rrëzimit të “Koalicioni të Shpresës” mes VV-së e LDK-së, Fatmir Rexhepi e Ardian Shala megjithatë nuk do t’i bashkohen Vjosa Osmanit në iniciativën për një subjekt të ri...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se do të dëshironte që Vjosa Osmani të mos largohet nga LDK, por që zgjedhja përfundimtare i takon asaj. “Nuk është mirë që...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka vizituar Deçanin për të parë nga afër gjendjen e mjedisit. Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova ka rezerva të pamjaftueshme ujore dhe se nuk ka lumenj për...
Lajme08 Shtator 2020
Vjosa Osmani përfundimisht ndau rrugët me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo në Kanal10 ka pranuar se ka shumë mos pajtime me tashmë me ish-partinë e saj. Madje ka drejtuar edhe akuza për mos bashkëpunim dhe...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Albin Kurtin, shumë shpejt do ta përfaqesojnë delegacionin e Kosovës, shkruan Front Online. Osmani madje shton se këtë përfaqësim do ta bëjnë më...
Lajme08 Shtator 2020
Diskutimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, zgjatën me muaj derisa arritën marrëveshjen për koalicion, e gjatë kësaj kohe duket se anëtarë të kësaj partie po bisedonin edhe me parti të tjera për...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media sot është shprehur se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka dorën e shtrirë për të bashkëpunuar me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Front...
Lajme08 Shtator 2020
Vjosa Osmani përfundimisht ndau rrugët me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo në Prime Time në Kanal10 ka pranuar se ka shumë mos pajtime me tashmë me ish-partinë e saj. Madje ka drejtuar edhe akuza për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.