×
Etiketë: osmani
Lajme17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thënë se ky i fundit ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Kryeparlamentarja tha...
Front TV17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur akuza në drejtim të Qeverisë së Kosovës, duke thënë se janë ata që kanë bllokuar ligjet, e jo deputetët e Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Në seancën...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë , Thomas Kolly, raporton Front Online. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga zyra e kryeparlamentares, drejtuar mediave. Në...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani është takuar sot me Klubin e Prodhuesve të Kosovës, me të cilët u diskutua nevoja për mbështetjen e prodhimeve vendore nëpërmjet një rezolute të Kuvendit. Gjithashtu u diskutua edhe nevoja...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani mori pjesë në përurimin e projektit “Furnizimi me mjete mbrojtëse kundër Covid-19 për kategoritë e rrezikuara sociale”, në Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. Projekti është mbështetur nga Kuvendi...
Lajme16 Shtator 2020
Sot, në ambientet e Kuvendit të Kosovës, kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani dhe ministri i Mbrojtjes, z. Anton Quni, nënshkruan Marrëveshjen e Mirëkuptimit, me të cilin mundësohet që Ministria e Mbrojtjes dhe FSK-ja ta...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Kronika15 Shtator 2020
Edhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas vdekjes së Adem Mikullovcit, kështu duke thënë se takimi që do ta mbante këtë javë me të, mbeti peng. Shkrimi i saj: Sot me...
Lajme14 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’iu rikthehen seancave plenare këtë të enjte. Dy javë pasi është arritur marrëveshja e Uashingtonit për normalizimin ekonomik me Serbinë, kryeministri Avdullah Hoti do të raportojë para të zgjedhurve...
Lajme14 Shtator 2020
Osmani tutje ka folur edhe për mocionin e mosbesimit të ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se ende nuk e ka parë tekstin porse sapo ta sheh do të ketë përgjigje konkrete. “Sa i...
Lajme14 Shtator 2020
Vajzat e Kryeparlamentares së Kosovës, Vjosa Osmanit, sot kanë ditën e parë të shkollës, raporton Front Online. Binjaket e saj po e fillojnë klasën e parë nën përcjelljen e prindërve, të veshura në fustane dhe...
Lajme12 Shtator 2020
Largimi i Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), nuk duhet të dëmtojë këtë të fundit, thotë njohësi i çështjeve politike në vend, Ramush Tahiri. “Unë nuk mendoj se do ta dëmtojë sepse në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.