×
Etiketë: osmani
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka dorën e shtrirë për të bashkëpunuar me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Front Online. Konjufca...
Lajme08 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, po qëndron në Deçan bashkë me anëtarët e Komisionit parlamentar hetimor për hidrocentralet. Aktualisht, Osmani është duke zhvilluar takim me kryetarin Bashkim Ramosaj.Kërcënimet e deputetëve të AAK’së, Gjini mohon se është folur...
Lajme07 Shtator 2020
Zyrtari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Bajram Geci, po ndjen lehtësim pasi Vjosa Osmani tha se nuk është më në LDK. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Shefi i Kabinetit të Agim...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani sot para mediave ka thënë se në rast zgjedhjeve, është shumë vonë që LDK të ketë mbështetje nga ajo dhe se me përjashtimin nga partia ka përfunduar gjithçka. “Natyrisht që...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani ka pritur në një takim Auditorin e Përgjithshëm të Zyrës Kombëtare të Auditimit, z. Besnik Osmani. Ajo përgëzoi personelin e Zyrës Kombëtare të Auditimit për punën gjatë pandemisë...
Lajme07 Shtator 2020
Për nder të 30-vjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut, delegatët e atëhershëm të Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish. Por kësaj radhe, në sallën plenare të të zgjedhurve të populli për të shënuar në mënyrë solemne...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka cilësuar si arrogant kryeministrin, Avdullah Hoti. Duke iu kundërpërgjigjur deklaratave të tij se Osmani gjithmonë e ka pasur gabim, kryeparlamentarja tha se shefi i ekzekutivit nuk...
Lajme06 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka shkelur marrëveshjen e arritur në Uashington pak më shumë se 24 orë pas nënshkrimit. Kështu thotë kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, duke komentuar pikën e marrëveshjes ku Serbia...
Lajme05 Shtator 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovës, Nicola Orlando ka takuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, me të cilën ka rishikuar zhvillimet aktuale dhe nismat e fundit në luftën e përbashkët kundër coronavirusit. Kështu ka...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur emisarit special të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, i cili në një postim të mëhershëm ia përmendi Osmanit ankesat e vazhdueshme të cilat ai i...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bashkëbisedim virtual me ambasadorin kanadez Alan Bowman, ku është biseduar për situatën aktuale me pandeminë Covid-19 dhe menaxhimin e saj. Kryetarja Osmani ka falënderuar ambasadorin...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ekipi i delegacionit kosovar nuk ka arritur t’i sjell vendit ato që i ka premtuar nga marrëveshja që është nënshkruar. Sipas saj ata nuk i...
Lajme04 Shtator 2020
Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së Melihate Tërmkolli, ka reaguar pas paralajmërimit të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, se partia e tij do të tërhiqet nga koalicioni qeverisës në rast...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.