×
 • Lajme
 • Lajme

  Vjosa Osmani përcjell binjaket e saj për në shkollë

  FrontOnline
  14 Shtator 2020

  Vajzat e Kryeparlamentares së Kosovës, Vjosa Osmanit, sot kanë ditën e parë të shkollës, raporton Front Online.

  Binjaket e saj po e fillojnë klasën e parë nën përcjelljen e prindërve, të veshura në fustane dhe me çanta në krah.

  Osmani me Prindonin kanë vendosur që vajzat t’i dërgojnë në shkollën fillore “Ismail Qemaili” në Prishtinë.

  Në postimin e ndarë me ndjekësit e saj në Facebook, Kryeparlametarja ka shkruar se sot ato filluan rrugëtimin më të rëndësishëm, rrugëtimin e dijes.

  Sot në Kosovë ka filluar faza e parë e mbajtjes së procesit mësimor, ndërsa faza e dytë për nivelet tjera fillon më 21 shtator. /Front Online

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka bërë të ditur se është takuar me sekretarin e Kuvendit të...
  Ekonomi24 Qershor 2024
  Banksa Qendrore e Kosovës ka publikuar statistikat e bankave komerciale për muajin maj. BQK thotë se “vlera e përgjithshme e Aseteve të...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar Ditën Memoriale të komunitetit egjiptian në Kosovë. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook,...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është goditur mbrëmë nga vërshime të shumta të shiut. Shumë rrugë janë mbuluar nga uji e shumë biznese...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama ka paralajmëruar sërish përkeqësim të motit në Prishtinës rreth orës 17:00. Prandaj ai i ka bërë një...
  Bota/Rajoni24 Qershor 2024
  Pasi ka marrë zyrtarisht votimin e Kuvendit, Hristjan Mickoski ka zhvilluar një takim ceremonial me Talat Xhaferin, i cili i ka dorëzuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se përkundër reshjeve të dendura të shiut dhe pamundësisë së përpunimit të ujit nga...
  Vip24 Qershor 2024
  Gabriela Arapi dhe Ilnisa Agoli janë përballur në “Top Arena” me njëra-tjetrën, ku janë sqaruar edhe për deklaratën që ka bërë ish-konkurrentja...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.