×
Etiketë: nevojë
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ka folur sërish në lidhje me gjendjen me coronavirusin dhe mundësinë e vendosjes së kufizimeve. Ai thotë se për momentin nuk ka indikacione për vendosjen e masave shtesë, gjegjësisht kufizimin...
Lajme26 Qershor 2020
Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, tha sot se vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel ishte një sinjal pozitiv nga të dyja palët. Ai i tha Tv Prva-s se ka...
Lajme25 Qershor 2020
Foshnja 6- muajshe nga Ferizaji, Nol Gavazi vuan nga sëmundja e “Ileusit”. Për t’iu nënshtruar një operacioni atij i duhet 30 mijë euro, shumë e papërballueshme për familjen e tij. Një ndihmë sado e vogel...
Lajme24 Qershor 2020
Një shef i njohur kuzhine në Paris, Alain Ducasse, po teston një ide të re në njërin nga restorantet e tij: një sistem pastrimi të ajrit i cili mundëson qëndrimin normal në tryezë, pa qenë...
Lajme23 Qershor 2020
Ditë më parë është publikuar një rast në televizionin Istogu Channel për foshnjën 5 muajshe, Lorik Fazliu, nga fshati Gradicë e Drenasit, i cili vuan nga leukemia akute. Pas publikimit, Elmedin Fazliu, nga Ferizaj i...
Lajme19 Qershor 2020
Gjashtëvjeçarja nga Gjakova, Olgesa Lleshi, vuan nga sëmundja e rëndë Leukemia Akute Lymphoblastic, dhe i duhet ndihmë për trajtim emergjent jashtë vendit. Orgesa është jetime me mungesën e babait, dhe vetëfinancimin e ka të pamundur....
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Eksperti amerikan për koronavirusin, Anthony Fauci ka thënë se nuk i sheh më Shtetet e Bashkuara duke u kthyer në izolim, pavarësisht rritjes së shkallës së infektimit. “Nuk mendoj se do të flasim për kthim...
Vip17 Qershor 2020
Këngëtarja, Adelina Berisha ka shprehur pakënaqesinë e saj për MSH.Udhëheqja nga ministri Armend Zemaj siç duket nuk është duke i pëlqyer. Me një postim në Facebook, ajo ka shkruar se na nevojitet ish ministri Vitia....
Lajme16 Qershor 2020
Gjashtëvjeçari Arian Krasniqi nga Komuna e Junikut, me vendbanim në Fushë Kosovë, ka nevojë për ndihmë. Kjo për shkak që i njëjti dy ditë më parë është diagnostifikuar me leukemi akute limfoblastike. Familja Krasniqi ka...
Lajme15 Qershor 2020
Arian Krasniqi, 6 vjeçar nga Komuna e Junikut, me vendbanim në Fushë Kosovë, ka nevojë për ndihmë. Kjo për shkak që i njëjti dy ditë më parë është diagnostifikuar me leukemi akute limfoblastike. Familja Krasniqi,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.