×
Etiketë: nevojë
Lajme08 Gusht 2020
Shpetim Krasniqi 21 vjeqar nga fshati Begaj i Vushtrrisë, disa muaj më herët është diagnostifikuar me Leukemi Akute. Shpetimi ishte trajtuar më herët në Turqi dhe i është transplantuar palca kurrizore nga motra, por fatkeqësisht...
Lajme08 Gusht 2020
Shefi i Qeverisë, Avdullah Hoti, ka thënë se s’ka nevojë për defilime në Karaçevë dhe as për deklarata pompoze pa e ditur se çka ka ndodhur në kufirin Kosovë-Serbi. Ky reagim i Kryeministrit ka ardhur...
Lajme01 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar për grumbullimet e mëdha të qytetarëve, gjatë mbrëmjes së djeshme nëpër disa qendra. Ai tha se në të gjithë atë masë të njerëzve është e sigurt se ka pasur të...
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka njoftuar se nga sot e deri në fund të vitit, mërgimtarët që vijnë në Kosovë nuk do të paguajnë për Policën e Sigurimit. Bajrami ka njoftuar se kjo policë...
Lajme29 Korrik 2020
Mungesa me furnizim të pandërprerë të oksigjenit për pacientët që kanë nevojë për sasi të madhe të tij, po del të jetë një problem tjetër në Klinikën Pulmologjike në QKUK. LEXO EDHE: Pulmologu i QKUK-së:...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, së bashku me drejtorin e organizatës “Qatar Charity”, Mahmoud Abbas Shaker, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për ndarjen e 50 granteve bujqësore për familjet në kushte të renda ekonomike,...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka përkujtuar pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, i cili ra heroikisht në mbrojtje të sovranitetit të vendit tonë 9 vjet më parë. Ai...
Lajme20 Korrik 2020
Me rishikimin e buxhetit dhe për shkak të krizes ekonomike, Shërbimi Korrekteus i Kosovës i është shkurtuar buxheti në shumë prej 750.000 eurosh e që, sipas KMDLNj -së kjo do të reflektohet në mbarëvajtjen e...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Rusia ka mohuar se ka kryer sulm kibernetik ndaj Universitetit të Oksfordit, por ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje me këtë institucion dhe kompaninë farmaceutike “AstraZeneca” për prodhimin e vaksinës. Fondi sovran i thesarit njoftoi...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka reaguar pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i akuzoi deptuetët e Vv-së në Kuvend se po i ikin testimit për Covid-19. Pacolli e ka quajtur Zemajn “Ministri Zezaj”, ndërsa...
Lajme12 Korrik 2020
Ka vetëm katër muaj që ka ardhur në jetë. Por vogëlushi nga komuna e Dragazhit, Denis Xhabali, ka lindur me disa probleme në zemër. Për shërimin e tij duhen 5 mijë euro. Para këto, të...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot se pandemia e koronavirusit mund të mposhtet vetëm përmes bashkëpunimit global dhe theksoi pjesëmarrjen e vendit të saj në organe ndërkombëtare si Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Ne kemi shansin...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, thotë se nuk ka nevoje për gjendje të jashtëzakonshme pasi nuk është gjendje lufte. Lama thotë se duhet të respektohen masat parandaluese dhe duhet të mbahet disiplina në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.