Lajme

Pacolli: Nuk keni më nevojë të bëni teste, Ministri Jurist Zezaj posa t’iu shikoj në sy e di a jeni me COVID-19 a jo

Pacolli: Nuk keni më nevojë të bëni teste, Ministri Jurist Zezaj posa t’iu shikoj në sy e di a jeni me COVID-19 a jo
18:51 | 13 Korrik 2020

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka reaguar pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i akuzoi deptuetët e Vv-së në Kuvend se po i ikin testimit për Covid-19.

Pacolli e ka quajtur Zemajn “Ministri Zezaj”, ndërsa ka shtuar se vetëm me shikim në sy ai mund të dijë nëse jeni të infektuar me koronavirusin e ri.

“Skeni më nevojë të bëni teste Ministri Jurist Zezaj posa t’iu shikoj në sy e din a jeni me COVID-19 a jo”, ka shkruar ajo në Facebook.

Ndërkohë debati në Kuvendin e Kosovës ende po vazhdon.

 

 

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera