×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekim Jashari: Kosova ka nevojë për njerëz si Enver Zymberi

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka përkujtuar pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, i cili ra heroikisht në mbrojtje të sovranitetit të vendit tonë 9 vjet më parë.

  Ai në një postim në Faecbook ka shkruar se Kosova ka nevojë për heronj të tillë për t’i dalë zot kundër të këqijave që sfidojnë vendin.

  Postim i plotë:

  9 vite pa heroin tonë, pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, i cili ra heroikisht në mbrojtje të sovranitetit të Republikës sonë.

  Sot kujtojmë e nderojmë jetën dhe veprën e tij, duke shprehë mirënjohje të thellë për sakrificën e dhënë.

  Shteti ynë ka nevojë për heronj të tillë për t’i dalë zot kundër të këqijave që po na sfidojnë.

  Lavdi heroit Enver Zymberi!

  Ndryshe, Enver Zymberi u vra më 26 korrik 2011, kur Qeveria e Kosovës nisi forcat e saja policore për të vënë nën kontroll pikat kufitare Jarinjë e Bërnjak. Një ditë pas vrasjes, ai është shpallur Hero i Kosovës nga ish-presidentja Atifete Jahjaga.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve. Ai vuan nga një sëmundje dhe...
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.