×
Etiketë: enver
Lajme29 Shtator 2020
Pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi legjislativi i vendit ka mbetur me një deputet më pak, e koalicioni qeverisës me një votë minus. Bazuar në Ligjin në fuqi, Arifi...
Lajme19 Shtator 2020
Që nga 31 gushti vazhdon kërkimi i Enver Brekollit, nga kjo e shtunë vullnetarët fillojnë kërkimet edhe jashtë Prishtinës. Ka 20 ditë që kanë filluar kërkimet. Por, Enver Berkolli për herë të fundit ishte parë...
Lajme17 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj dhe deklaratave që ky i fundit i dha sot në Kuvend të Kosovës për Asociacionin Mustafa ka thënë se Hoxhaj është duke...
Lajme07 Shtator 2020
Nëse deri më 11 mars të vitit të ardhshëm Kosova nuk do të ketë një president të ri, vendi do të shkojë në zgjedhje. Kështu thuhet në Kushtetutën e Kosovës, sipas ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese,...
Kronika01 Shtator 2020
80 vjeçari Enver Bërkolli nga Prishtina vazhdon të jetë i zhdukur që nga dita e djeshme. Familjarët e tij kanë deklaruar se i moshuari ka humbur që nga dita e djeshme pasdite dhe se më...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Shkrimtari Ylljet Aliçka ka treguar në librin e tij “Metamorfoza e një kryeqyteti” momentin e tmerrshëm të ekzekutimit të 22 burrave dhe 2 gruaje nga regjimi komunist i Enver Hoxhës. Shkrimtari rrëfen në libër se...
Lajme22 Gusht 2020
Pas lajmit se presidenti Trump mund të jetë pjesë e takimit të Washingtonit, deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se gjithçka është e kryer. Sipas tij në Washngton po shkohet vetëm për nënshkrim të marëveshjes...
Lajme13 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme13 Gusht 2020
Albert Krasniqi nga “Demokracia Plus”  thotë se nëse konfirmohen aktakuzat e Speciales gara për ta pasuar Kadri Veselin në krye të PDK-së do të jetë mes njerëzve të mbështetur nga Hashim Thaçi dhe atyre që...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk pati...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka përkujtuar pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, i cili ra heroikisht në mbrojtje të sovranitetit të vendit tonë 9 vjet më parë. Ai...
Lajme26 Korrik 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe pranë lapidarit të heroit Enver Zymberi në përvjetorin e nëntë të rënies së tij, ku tha se 25 korriku i vitit 2011 shënon ditën e bashkimit...
Lajme26 Korrik 2020
Policia e Kosovës për nder të kujtimit të veprës heroike të zyrtarit policor Enver Zymberi, do të organizojë ceremoninë e nderimit dhe homazheve pranë lapidarit të heroit Zymberi në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.