×
Etiketë: njerëz
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Banka Botërore paralajmëroi se pandemia e koronavirusit mund t’i varfërojë 38 milionë njerëz në Azinë Lindore dhe në Paqësor. Pa veprime të shpejta të qeverive, “goditja e trefishtë” nga virusi, nga masat e izolimit dhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit deklaron se katër njerëz nga Luiziana u vranë kur aeroplani i tyre me një motor u rrëzua në një kullotë në Teksas. Aeroplani u rrëzua ndërsa përpiqej të bënte...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit deklaron se katër njerëz nga Luiziana u vranë kur aeroplani i tyre me një motor u rrëzua në një kullotë në Teksas. Aeroplani u rrëzua ndërsa përpiqej të bënte...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Sikurse ishte paralajmëruar cikloni ” Ianos ” goditi zonat perëndimore të Lamias në kufijtë me Komunën e Makrakomi dhe rrugën Lamia – Karpenisi. Forcat zjarrfikëse u gjendën në vende të ndryshme për t’i ardhur në...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në provincën...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Zjarret shkatërruan kampin më të madh të migrantëve në Greqi – një objekt i mbipopulluar në ishullin Lesbos – duke lënë afro 13,000 njerëz pa strehë. Rreth 40 zjarrfikës luftuan me flakët në kampin Moria,...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Pres nga Qeveria e re zbatimin e plotë të axhendës së BE-së në fushat kryesore, tha Presidenti Stevo Pendarovski, i cili sot mori pjesë dhe mbajti fjalim në vebinar me temë “Problemet gjeopolitike në Ballkanin...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma ka thënë se mungesa e testimeve ka bërë që numri i të infektuarve me COVID-19 të jetë më i vogël. Suma tha se para një muaji qindra njerëz...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rapotuar një numër të lartë të të vdekurve që nga dita e fillimit të pandemisë globale të quajtur COVID-19. SHBA-ja të paktën 5.730.229 raste të të infektuarve me coronavirus...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Të paktën 90 njerëz, përfshirë fëmijë, u bllokuan nën rrënojat e një ndërtese pesëkatëshe që u shemb në jug të qendrës financiare Mumbai të Indisë të hënën, thanë zyrtarët e policisë. Autoritetet thanë që një...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Personi që vrau 51 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019 kishte në plan të sulmonte një xhami të tretë. Brenton Tuarant gjithashtu planifikoi të digjte xhamitë, duke dashur të “shkaktojë...
Lifestyle22 Gusht 2020
Truri i shoferit e parashikon lëvizjen, duke e përgatitur kështu organizmin për shmangiet e trajektores dhe përshpejtimet, ndërkohë që pasagjer reagon ndaj stimujve të jashtëm vetëm pasi kanë ndodhur, pa mundësinë për t’i parashikuar. Fenomeni...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.