×
Etiketë: jashari
Lajme29 Shtator 2020
Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me Nuredin Lushtakun kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL’së së UÇK’së, Hysni Gucatit, i cili tashmë gjendet në Hagë. Jashari ka treguar se kanë biseduar për...
Lajme28 Shtator 2020
Bekim Jashari, kryetar i Komunës së Skenderajt, ka thënë se arrestimet e të premtes në Prishtinë ishin një “spektakël” i shëmtuar. Ai e konsideroi një pikëpyetje të madhe se pse po ndodh e gjithë kjo,...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i shoqatës së familjeve të dëshmorëve, Xhavit Jashari ka thënë se nuk do lejojnë spektakle të tilla. Ai ka kërkuar që të intervenojë edhe Policia e Kosovës pasi siç tha ai nuk kanë parë...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve janë duke vendosur pahitë elastike në një pjesë të rrugës nacionale M9, Prishtinë – Fushë Kosovë, në afërsi të kazermës së FSK-së...
Lajme20 Shtator 2020
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar për demolimin e instilacionit “I love Kosova”, që ishte vendosur në këtë qytet. Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë se Askush nuk mund ta ndalë zhvillimin...
Lajme15 Shtator 2020
Homazhe pranë fotografisë së Adem Mikullovcit në Teatrin Kombëtar ka bërë edhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari. Nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, tha se ndarja nga jeta e një aktori që tërë...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari është takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Jashari ka treguar se me Zemajn është biseduar rreth situatës së pandemisë dhe bashkëpunimit në fushën e shëndetësisë. Ai ka...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Skenderajt ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e fazës së parë të vitit të ri shkollor. Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur, se konform vendimit të Ministrisë së Arsimit...
Lajme13 Shtator 2020
Komuna e Skenderajt ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e fazës së parë të vitit të ri shkollor. Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur, se konform vendimit të Ministrisë së Arsimit...
Lajme11 Shtator 2020
Banorët në Prekaz dhe vizitorët në kompleksin memorial “Adem Jashari” e quajnë absurde çështjen e dosjeve të cilat ditë më parë u lan në zyrat e OVL-UCK-së e që po pretendohet se janë të Gjykatës...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, me të cilin ka diskutuar për gjendjen e krijuar në vend si pasojë e pandemisë,...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe Avokati i Popullit, Hilmi Jashari u takuan sot.Këtë e tregoi ministri Zemaj përmes një postimi në facebook. Ai tha se shkëmbyen pikëpamjet për qeverisjen dhe administrimin e mirë. Sipas...
Lajme28 Gusht 2020
Bekim Jashari ka zgjedhur fjalët më të mira për t’ia dedikuar motrës Besartës për ditëlindje. Ai është shprehur se ndihet me fat që ka një motër sikurse Besarta, për çka ka thënë se një motër...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.