×
Etiketë: nevojë
Lajme07 Shtator 2020
Përmes një trajnimi të financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, dhjetëra të rinjë për disa ditë me radhë do të mësojnë më shumë për ndërmarrësinë dhe marketigun digjital. Për të parë nga afër...
Lajme05 Shtator 2020
Marrëveshja e nënshkruar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Uashington po cilësohet historike për vendin tonë për depërtimin në arenën ndërkombëtare, krahas garancisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Analistët vlerësojnë se në bazë të Kushtetutës,...
Front TV03 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka hedhur kritika të mëdha ndaj delegacionit Kosovar që do të marr pjesë në takimin në Shtëpinë e Bardhë. Ai tha se Kosova nuk...
Kronika29 Gusht 2020
Xhamia e Medresesë në Gjilan dhe një tjetër xhami në fshatin Ponesh kanë qenë cak i hajnave. Policie e Kosovës njofton se persona të panjohur pasmesnatës së të enjtes kishin hyrë me forcë në Xhaminë...
Lajme27 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje po thonë se kanë ende vija të kuqe për PDK’në e Kadri Veselit, ani pse këtij subjekti tashmë ia kanë kërkuar votat për mocionin që mund ta çojë në shtëpi Qeverinë Hoti. Anëtarja...
Lajme27 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lajme23 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Është e mundur të mbahet nën kontroll pandemia e coronavirusit në Evropë gjersa funksionon ekonomia dhe sistemi arsimor, vlerëson Organizata Botërore e Shëndetit (WHO). Duke folur gjatë një konference për shtyp, mjeku Hans Kluge, Drejtori...
Lajme22 Gusht 2020
13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë, Rinesa Maliqi, vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevoiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi ju bënë thirrje...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) thotë se masat e reja të izolimit në vendet evropiane nuk janë të nevojshme. Këto vende po shënojnë rritje të numrit të të infektuarve me koronavirusin e...
Lajme15 Gusht 2020
Gazmend Mramori nga Prishtina, për të katërtën herë me radhë dhuron gjak për të shpëtuar jetë. Ai thotë se këtë veprim e bën që të ndihet mirë, dhe të shpëtojë jetë në këtë kohë pandemie....
Lajme14 Gusht 2020
Hysen Zeka nga Prishtina vuan nga sëmundja Lymphoplasmacytic Lymphoma-Amyloidosis dhe ka nevojë urgjente për mjekim jashtë vendit. Për mjekimin e tij nevojiten 160 mijë euro. Në pamundësi të mbulimit të shpenzimeve, familja e tij po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.