×
 • Lajme
 • Lajme

  Fabrizi: Ka nevojë të bisedohet me Serbinë më shumë se kurrë, edhe për dialogun me Kosovën

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, tha sot se vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel ishte një sinjal pozitiv nga të dyja palët.

  Ai i tha Tv Prva-s se ka nevojë për të biseduar me Serbinë më shumë se kurrë, përfshirë dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

  Fabrizitheksoi se fokusi i vëmendjes së BE-së mbeti te Serbia dhe se kjo nuk ishte asgjë e re, duke shtuar se ishte shumë e rëndësishme që Vuçiq të shkonte në Bruksel vetëm disa ditë pas zgjedhjeve, raporton Tanjug.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një serb në Leshak, pasi i njëjti dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Kosovë. Policia ka njoftuar se me vendim...
  Lajme18 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili, është pritur në Departamentin e Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bashkë me...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Policia e Korçës ka bërë të ditur se një person është gjetur i pajetë mëngjesin e së enjtes në Drenovë të Korçës....
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Bashkimi Evropian është pajtuar për të shtuar sanksionet mbi prodhuesit iranianë të dronëve dhe raketave. Lëvizja pritet që të pasojë pas sulmit...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u është drejtuar liderëve të BE-së, duke u thënë atyre se duhet të bëjnë më shumë. Zelensky u...
  Lifestyle18 Prill 2024
  Marrja e suplementëve të acideve yndyrore omega-3 është e dobishme për shëndetin e organizmit. Megjithatë, përfitimi i të gjitha vlerave është në...
  Kronika18 Prill 2024
  Mbi 10 mijë raste të raportuara të dhunës në familje janë bërë në Policinë e Kosovës prej vitit 2020 deri më 2023...
  Vip18 Prill 2024
  Ish-reperi Fero ka dhënë lajmin e ëmbël. Motra e tij ka sjellë në jetë një vajzë të cilën e ka pagëzuar me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.