Lajme

Fabrizi: Ka nevojë të bisedohet me Serbinë më shumë se kurrë, edhe për dialogun me Kosovën

Fabrizi: Ka nevojë të bisedohet me Serbinë më shumë se kurrë, edhe për dialogun me Kosovën
11:43 | 26 Qershor 2020

Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, tha sot se vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel ishte një sinjal pozitiv nga të dyja palët.

Ai i tha Tv Prva-s se ka nevojë për të biseduar me Serbinë më shumë se kurrë, përfshirë dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

Fabrizitheksoi se fokusi i vëmendjes së BE-së mbeti te Serbia dhe se kjo nuk ishte asgjë e re, duke shtuar se ishte shumë e rëndësishme që Vuçiq të shkonte në Bruksel vetëm disa ditë pas zgjedhjeve, raporton Tanjug.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera