×
Etiketë: kurrë
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Ekonomi23 Shtator 2020
Banka Botërore përmes raportit më të ri ka bërë të ditur se progresi kundër korrupsionit mund të arrihet edhe në kushtet sfiduese e të vështira edhe pse konstaton se në një kohë kur në përgjigje...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Prillin e kaluar, kur politikanët holandezë dhe italianë ishin duke shkëmbyer fyerje rreth pakos evropiane të rikuperimit ndaj COVID-it, gazeta “Corriere della Sera” shkroi se në ditët e para të integrimit në Evropë, diplomatëve të...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Duke eksploruar një fortesë në Shqipërinë e Jugut, një tunel i fshehtë i ndërtuar gjatë epokës komuniste ka nxjerrë në pah sekretin dhe paranojën që ka përcaktuar sundimin e gjatë të tiranit Enver Hoxha, raporton...
Vip10 Shtator 2020
Martesa nuk është në planet e së ardhmes të Drew Barrymore.Aktorja 45 vjeçare së fundmi ka folur për revistën People në lidhje me shfaqjen e saj të re ditore “The Drew Barrymore Show” dhe zbuloi...
Lajme01 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës ka folur rreth propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, përfshirë kreun e PDK-së Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. Xhavit Haliti në DebatPlus të TV...
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka hedhur poshtë deklarimet e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje se pjesëmarrja e ambasadorit amerikan Richard Grenell në procesin e dialogut do të jetë e rrezikshme...
Lifestyle22 Gusht 2020
Autorët e këtij studimi kanë analizuar gjakun e 206 personave në Suedi të cilët kanë pasur COVID 19 me pasqyrë të ndryshme klinike Studimi i cili është publikuar në revistën “Cell” sugjeron që të gjithë...
Lajme14 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës në arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë, njohjen reciproke në kufijtë ekzistues. Haradinaj në një postim...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Një 96-vjeçar nga Italia është kthyer në studentin më të vjetër të vendit. Xhuzepe Paterno, në rini, si pasojë e varfërisë nuk mundi dot që të niste studimet. Në moshë tepër të re ai u...
Lajme30 Korrik 2020
Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë për të rishikuar edhe një herë gjendjen e punonjësve në këto vende. Politika ka paralajmëruar ndryshime. “Në Gjermani nuk do...
Lajme20 Korrik 2020
Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, me qëllim po e mashtron publikun. Sipas Gjuriqit, Hoti po e mashtron publikon vendas para së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.