Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Kosovës i duhet Amerika sot më shumë se kurrë

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës në arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë, njohjen reciproke në kufijtë ekzistues.

  Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka përshëndetur lidershipin amerikan në ndërmjetësimin për Deklaratën e Përbashkët mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

  “Përshëndes lidershipin amerikan në ndërmjetësimin për Deklaratën e Përbashkët mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Kosovës i duhet roli udhëheqës i Amerikës për arritjen e marrëveshjes finale me Serbinë, njohjen reciproke në kufijtë ekzistues”, shkruan Haradinaj.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin ndaj Izet Godenit, të akuzuar për vrasjen e gruas së tij, Sanije Godeni, më 25...
  Ekonomi05 Qershor 2023
  Janë bërë tre muaj prej kur Trusti është bllokuar në mungesë të anëtarëve të bordit të cilëve u ka skaduar mandati që...
  Lajme05 Qershor 2023
  Pesë dikastere të Qeverisë Kurti nuk kanë arritur asnjë rezultat sa i përket investimeve kapitale, në tre mujorin e parë të këtij...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Në shumë dyqane në Kosovë mund të gjenden lodra që konsiderohen të rrezikshme për shëndetin e fëmijëve, por edhe të personave tjerë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Për Emisarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, tashmë Kosova dhe Serbia e kanë humbur besimin e perëndimit pas incidenteve...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për “The Geopost”, ka folur për zhvillimet e fundit në veri dhe...
  Lajme05 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë sot në Beograd dhe të martën...
  Vip04 Qershor 2023
  Fituesi i Big Brother VIP, Luiz Ejlli dhe partnerja e tij, Kiara Tito janë pjesë e dasmës së Elgit Dodës dhe Klea...
  Lajme04 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë të hënën në Beograd dhe të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.