×
 • Lajme
 • Lajme

  Loriku i vogël vuan nga leukimia akute – ka nevojë për ndihmën tonë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Ditë më parë është publikuar një rast në televizionin Istogu Channel për foshnjën 5 muajshe, Lorik Fazliu, nga fshati Gradicë e Drenasit, i cili vuan nga leukemia akute.

  Pas publikimit, Elmedin Fazliu, nga Ferizaj i cili jeton në Zvicër ka arritur të mbledh 1363 euro si ndihmë për Lorikun, të cilit trajtimi në Turqi i kushton 120 mijë euro.

  Paratë e grumbulluara nga ky bashkatdhetar janë publikuar në mënyrë transparente nga drejtori i Istogu Channel, Luard Mehmetaj.

  Ky i fundit është përkujdesur që mjetet e tubuara t’ia përcjellë familjes.

  Kushdo që ka dëshirë dhe mundësi ta ndihmojë Lorikun mund ta bëjë këtë duke kontaktuar familjen në numrin 044705966 ose në llogarinë bankare në NLB 1701003034705257.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në vizitë miqësore udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, Bekim Qoku, Bilall...
  Lajme18 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.