Gjuha:
×
Etiketë: kompania
Lajme01 Tetor 2020
Kompania e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës për ndërtimin e rrugës “Agim Ramadani” ka shpërthyer një gyp deri sa po intervenonte në rregullimin e trotuarit në afërsi të rrugës “Rrustem Rusinovci”. Si pasoj uji ka...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kompania bioteknike amerikane ‘Moderna’, ka njoftuar se deri në fund të vitit do të prodhojë 20 milionë doza të vaksinës eksperimentale kundër coronavirusit. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njoftimi i bërë pas aplikimit tek...
Tenderët06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit është shpërblyer me tender pesë milionësh nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) për ndërtimin e objektit spitalor...
Lajme26 Korrik 2020
Kompania “Loti”, e cila është kontraktuar nga Ministria e Shëndetësisë për të kryer transportin e viktimave nga COVID-19 do t’i ndërpres të gjitha shërbimet për shkak të mospagesës. Kjo kompani i ka dhënë ultimatum MSH-së...
Lajme24 Korrik 2020
Kompania 4M Group e arkitektit shqiptar, Përparim Rama, ka arritur që të arrijë në fazën finale të garës për ndërtimin e objektit të ri të Komunës së Tiranës. 4M Group tashmë gjendet në top dhjetëshen...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kompania gjermane e bioteknologjisë CureVac, e cila po zhvillon një vaksinë për Covid-19, ka marrë një kredi 75 milionë euro nga Banka Evropiane e Investimeve (EIB) për të zgjeruar kapacitetin e saj të prodhimit. Fondet...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Shumë kompani gjatë kohës së pandemisë së coronavirusit kanë pësuar humbje të mëdha, dhe si rezultat janë detyruar që t’i largojnë nga puna shumë punëtor, por këtë nuk e ka bërë kompania angleze, Velez Menaged...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Varësisht prej shqyrtimit fillestar, Komisioni Europian mund të nisë një hetim rreth asaj nëse autoriteti shtetëror i Gjermanisë kishte shkelur ligjet e Bashkimit Europian të raportimit financiar. Këtë e bëri të ditur Valdis Dombrovskis, zëvendës...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kompania franceze pret aprovimin e vaksinës kundër COVID-19 në pjesën e parë të vitit 2021. Prodhuesi francez farmaceutik, Sanofi SA, thotë se pret të marrë miratimin për vaksinën e mundshme kundër Covid-19 që po zhvillon...
Tenderët23 Janar 2020
Dy kompani publike, Korporata Energjetike e Kosovës(KEK) dhe Kompania për Menaxhmin e Deponive të Kosovës(KMDK) kanë kërkuar nga Organi Shqyrtues i Prokurimit(OSHP) që ta fusin në “listë të zezë” kompaninë private “Grami SH.P.K & “Sankos”SH.P.K.”,...
Tenderët23 Gusht 2019
Një konzorcium i kompanive nga Beogradi ka fituar së fundi tender në njërën nga kompanitë më të madhe publike të Kosovës. Portali “Front Online” ka siguruar dokumente ku konzorciumi i kompanive “Vlera SHPK dhe EKO...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.