Gjuha:
×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Kompania e ministrit Kuçi shpërblehet me tender pesë milionësh (dokument)

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit është shpërblyer me tender pesë milionësh nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) për ndërtimin e objektit spitalor për nënën dhe fëmijën në Prizren.

  Sipas dokumenteve që ka siguruar “Front Online” shihet se në këtë proces prokurimi kanë aplikuar pesë kompani e ku për kontratë është rekomanduar kompania ““Hidroterm” e ku vlera e kontratës është 4,915,029 euro.

  Për këtë proces prokurimi Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kohë më parë kishte rekomanduar për kontratë një Operator tjetër Ekonomik, e ku tashmë kompaninë e rekomanduar për kontratë e kishte cilësuar si të papërgjegjshme. Por, pas ankesës kompania e cila më parë ishte rekomanduar për kontrate është cilësuar si e papërgjegjshme. / Front Online /

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Tenderët16 Mars 2023
  Komuna e Kaçanikut ka blerë drutë për dy vjet e ardhshme. Ajo ka nënshkruar kontratë në vlerë 375 mijë euro me kompaninë...
  Tenderët09 Mars 2023
  Komuna e Prizrenit pritet të bëhet me sallë multifunksionale së shpejti. Ajo ka shpërblyer me tender 624 mijë euro kompaninë "ALBOSS" për...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Qytetarja serbe, Blagica Popovic, e cila jeton në Istog, ka folur për bashkëjetesën me qytetarë shqiptarë në Kosovë. Në një prononcim për...
  Lajme29 Mars 2023
  Në Komunën e Obiliqit, një pjesën perëndimore shtrihen mbi 170 shtëpi, të cilat falë investimeve të KEDS-it tashmë kanë rrjet të ri...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Altin Rexha dhe Edmons Gosa, janë dy shtetasit që i morën jetën njëri-tjetrin pas një konflikti të çastit në qytetin e Kavajës....
  Sport29 Mars 2023
  Ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare futbollisti, Leonit Syla, që luante te 2 Korriku. Lajmin e ka bërë të ditur klubi...
  Lajme29 Mars 2023
  Serbia po përpiqet të bëjë në rajonin tonë atë që po bën Rusia në rajonin e saj, tha presidenti i Malit të...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Hekuran Murati, sot vizitoi shkollën “Hello Academy of Education” në Gjilan, ku...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.