×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kompania franceze parashikon kur mund të aprovohet vaksina kundër COVID-19

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Kompania franceze pret aprovimin e vaksinës kundër COVID-19 në pjesën e parë të vitit 2021.

  Prodhuesi francez farmaceutik, Sanofi SA, thotë se pret të marrë miratimin për vaksinën e mundshme kundër Covid-19 që po zhvillon me GlaxoSmithKline Plc të Britanisë deri në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, më shpejt nga sa ishte parashikuar më parë, raporton Reuters.

  Sanofi, e cila po pret një ngjarje virtuale të hulumtimit dhe zhvillimit, dhe GSK kishte thënë në prill se vaksina, nëse do të ishte e suksesshme, do të ishte në dispozicion në gjysmën e dytë të 2021.

  “Ne jemi duke u udhëhequr nga dialogu ynë me autoritetet rregullatore,” u tha shefi i hulumtimit Sanofi John Reed para gazetarëve, kur u pyetën për kornizën kohore të përshpejtuar.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Koreja e Veriut ka thënë të hënën se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë....
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 24-vjetorit të themelimit të degës së...
  Lajme27 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka vdekur në Mitrovicë të hënën mbrëma në një aksident mes një veture me...
  Lajme27 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka dhënë alarmin për destabilitet në Ballkanin Perëndimor. Ai tha se tri brigada serbe janë shumë afër...
  Lajme27 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje. Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.