Gjuha:
×
Etiketë: aprovohet
Lajme03 Shtator 2020
Komisioni i Granteve sot ka aprovuar rishikimin e buxhetit për Kornizën afatmesme të shpenzimeve (KASH) 2021-2023. Ministria e Financave ka filluar procesin e rishikimit të KASH-it për shkak të pasojave socio-ekonomike të shkaktuara nga pandemia...
Lajme28 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është aprovuar nisma për negocimin e marrëveshjes për eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal lidhur me tatimin në të hyra dhe kapital ndërmjet Kosovës dhe...
Lajme26 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës ka aprovuar planin për realizimin dhe fillimin e vitit të ri shkollor 2020:2021. Rreth 9 milionë ka kërkuar Ministria e Arsimit nga Qeveria e Kosovës, e cila edhe i ka ndarë aq...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Vetëvendosjes, Hekuran Murati dhe Mefail Bajqinovci, kanë siguruar mjetet shtesë për zjarrfikësit për rrezikshmërinë dhe angazhimin e tyre jashtë orarit të punës Amandamenti i propozuar nga Murati e Bajqinovci ka marrë aprovimin e...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje, Dimal Basha e Enver Haliti kanë propozuar që në buxhetin për vitin 2020 të sigurohen mjetet për rinovimin e Xhamisë dhe Kishës Katolike në komunën e Ferizajt. Amendamenti i propozuar nga...
Ekonomi09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga deputetët që të përkrahin amendamentin e Kuvendit të Kosovës që do të mundësonte votimin online të deputetëve, raporton Gazeta Express. Bajrami ka thënë se në seancë ka...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Një medikament i ri i zhvilluar nga një kompani farmaceutike ruse ka marrë aprovimin zyrtar dhe ka rritur shpresat për trajtimin e sëmundjes së kovidit të ri. Në testet klinike ka rezultuar se ai lufton...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Kompania franceze pret aprovimin e vaksinës kundër COVID-19 në pjesën e parë të vitit 2021. Prodhuesi francez farmaceutik, Sanofi SA, thotë se pret të marrë miratimin për vaksinën e mundshme kundër Covid-19 që po zhvillon...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.