Lajme

Gara për projektin e Komunës së re të Tiranës, kompania e arkitektit Përparim Rama kalon në finale

Gara për projektin e Komunës së re të Tiranës, kompania e arkitektit Përparim Rama kalon në finale
12:49 | 24 Korrik 2020

Kompania 4M Group e arkitektit shqiptar, Përparim Rama, ka arritur që të arrijë në fazën finale të garës për ndërtimin e objektit të ri të Komunës së Tiranës.

4M Group tashmë gjendet në top dhjetëshen e kompanive që kanë arritur finalen me dizajnin zero karbon emetues, që Rama thotë se është plotësisht demokratik për kryeqytetin e Shqipërisë.

Përparim Rama njihet për projekte të ndryshme në shumë vende të botës, duke përfshirë edhe çmime të shumta ndërkombëtare./Express/

Linku ku mund të njiheni me projektet dhe ku mund të votoni:

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera