Gjuha:
×
Etiketë: heldt
Lajme25 Korrik 2020
Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka arritur në Berlin ku edhe është futur në vetizolim. Ai tashmë ka hapur një profil të ri në Twitter – pasi atë të ambasadorit gjerman në Kosovë...
Lajme24 Korrik 2020
Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt, sot do të përfundojë misionin diplomatik në Kosovë. Ai dje me anë të një videoje deklaroi se për këtë pranverë pati shumë plane për të realizuar por se shkaku i...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasadori gjerman në Prishtinë, Christian Heldt, nesër do të largohet nga Kosova duke përfunduar kështu mandatin e tij 3 vjeçar. Diplomati gjerman është shprehur i mërzitur që i duhet të largohet nga Kosova pa pasur...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, të cilin e falënderoi për bashkëpunimin dhe angazhimin e tij gjatë mandatit në Kosovë. Me...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt, me rastin e përfundimit të misionit diplomatik në Kosovë. Kryetarja Osmani e përgëzoi Ambasadorin Heldt për përfaqësimin...
Lajme15 Korrik 2020
Pritjet e kosovarëve për liberalizim të vizave janë në kulmin e tyre tashmë kur Gjermania e kancelares gjermane, Angela Merkel, është duke udhëhequr me presidencën e BE’së. Lidhur me procesin e heqjes së regjimit për...
Lajme14 Korrik 2020
Më 1 korrik 2020 Gjermania ka marrë përsipër kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian. Me këtë rast, Ambasadori Gjerman Christian Heldt, bashkë me Drejtoreshën Ekzekutive të Grupit për Studime Juridike dhe Politike, Arberesha Loxha dhe...
Lajme02 Korrik 2020
Ambasadori gjerman, Christian Heldt ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19. Heldt tha se janë të padurueshme pamjet nëpër rrugë dhe në terracat e kafiterive në Kosovë. Madje ai shtoi se pasojat...
Lajme02 Korrik 2020
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt iu është drejtuar qytetarëve të vendit në ditën kur Gjermania ka marrë edhe zyrtarisht presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. Me anë të një video mesazhi, Held ka premtuar kosovarët...
Lajme01 Korrik 2020
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se shpreson që shumë shpejt do të merret vendimi për liberalizimin e vizave ndaj kosovarëve. Sipas tij, kjo do të bëhet jo për shkak të politikanëve...
Lajme01 Korrik 2020
Përmes një aktiviteti online në Kosovë do të shënohet kalimi i Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian nga Kroacia tek Gjermania. Gjatë kësaj ngjarje do të përshkruhen për publikun kosovar arritjet kryesore të Presidencës kroate...
Lajme28 Qershor 2020
Ambasadori Gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka reaguar pas një postimi të kryeparlamentares, Vjosa Osmani, e cila i bëri thirrje Qeverisë të tregohet e vëmendshme pas rasteve të shtuara me COVID-19 në Kosovë. Held ka...
Lajme19 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj priti në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin diskutoi për zhvillimet politike në Kosovë dhe bashkëpunimin midis Kosovës dhe Gjermanisë. Me këtë rast, Selmanaj e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.