×
 • Lajme
 • Lajme

  Heldt i bashkohet thirrjes së Vjosa Osmanit pas shqetësimeve për rastet e shtuara me COVID-19

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Ambasadori Gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka reaguar pas një postimi të kryeparlamentares, Vjosa Osmani, e cila i bëri thirrje Qeverisë të tregohet e vëmendshme pas rasteve të shtuara me COVID-19 në Kosovë.

  Held ka falënderuar Osmanin, e cila ka ngritur këtë shqetësim, ndërsa ka thënë se parandalimi i pandemisë është i rëndësishme pasi sipas tij të gjithë i dimë kapacitet e trajtimit.

  “Faleminderit Vjosa Osmani për ngritjen e kësaj. Parandalimi është kaq i rëndësishëm me kapacitetet e trajtimit që ne të gjithë i njohim. Njerëzit duhet të vazhdojnë të distancohen, të bartin maska dhe të respektojnë rekomandimet themelore të IKSHPK-së. Është e mërzitshme, por shpëton jetë. Korona nuk është vetëm një grip. Bëhu përgjegjës”,ka shkruar Held në Twitter ku ka shpërndarë edhe postimin e Osmanit.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka mohuar se ka një përçarje të raporteve me presidenten e vendit,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.