Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori gjerman Heldt shkon, por e lë një valixhe në Kosovë

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt, sot do të përfundojë misionin diplomatik në Kosovë.

  Ai dje me anë të një videoje deklaroi se për këtë pranverë pati shumë plane për të realizuar por se shkaku i koronavirusit nuk ka mundur t’i realizojë.

  “Nesër unë do të largohem Kosova pa pasur mundësinë të përshëndetem personalisht, shkaku i coronës”.

  “Në një të ardhshme të afërt do të kthehem privatisht për të përshëndetur miqtë dhe për të bërë të gjitha gjërat që më ikën tani, kur korona të jetë tejkaluar”.

  “Faleminderit për 3 vjet gjatë të cilëve shumë njerëz më bënë të njoh horizonte të reja”.

  “Në gjermani ka një shprehje që thonë: ‘Ende e kam një valixhe në Berlin’. Kuptimi i së cilës është se ke lënë diçka pasë, tek e cila do të kthehesh sërish”.

  “E pra unë përfundimisht po e lë një pjesë të madhe të valixhes këtu në Kosovë”, ka thënë Heldt.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.