[wp-story]

Lajme

Driton Selmanaj priti në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Driton Selmanaj priti në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt
17:31 | 19 Qershor 2020

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj priti në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin diskutoi për zhvillimet politike në Kosovë dhe bashkëpunimin midis Kosovës dhe Gjermanisë.

Me këtë rast, Selmanaj e informoi Heldt për disa nga prioritetet e Qeverisë së Kosovës në luftimin e korrupsionit dhe reformat në sistemin e drejtësisë.

Gjatë këtij takimi, zëvendëskryeministri e falënderoi ambasadorin për mbështetjen e vazhdueshme të Gjermanisë ndaj Kosovës, duke theksuar kështu përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për të thelluar dhe më tutje bashkëpunimin mes dy vendeve.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera