×
Etiketë: gashi
Lajme07 Korrik 2020
Avokati Tomë Gashi në emisionin Pressing të T7, ka thënë se pas kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, më e duhura për udhëheqje do të ishte kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. “Pas Albinit, më...
Lajme06 Korrik 2020
Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Prishtinës Bujar Gashi, ka njoftuar se nga data 20 mars janë shënuar 900 raste me Covid-19. Gashi tha se janë 654 raste aktive në komunën e Prishtinës. Sipas tij...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e 4 Korrikut- Ditës së Pavarësisë së SHBA-së, ka uruar popullin amerikan, duke theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë luajtur rol vendimtar në realizimin...
Lajme02 Korrik 2020
Në Komunë e Obiliqit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Kryetari i Komunës Xhafer Gashi thotë se rastet e raja janë persona që kanë pasur kontakt me personat e prekur më herët....
Lajme30 Qershor 2020
Debate të ashpra janë zhvilluar mes Astrit Haraqisë dhe avokatit Tomë Gashi për Gjykatën Speciale. Avokati Tomë Gashi thotë se ndër gabimet më të mëdha të deputetëve të Kosovës ka qenë votimi i Gjykatës Speciale...
Lajme30 Qershor 2020
Avokati i njohur Tomë Gashi ka komentuar vizitën e Kryeministrit shqiptar Edi Rama në Prishtinë, dhe takimet të cilat ai pati me liderët kosovarë. Gashi madje u shpreh se prezenca e Ramës në Kosovë qe...
Lajme30 Qershor 2020
Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi ka thënë për Front Online se kryeqyteti nuk po ka kapacitet të mjaftueshëm për nga numri shëndetësorë. Kjo pasi sipas tij, aktualisht 9 mjekë janë të...
Lajme26 Qershor 2020
Zyrtari për informim në Aeroportin e Prishtinës, Bujar Gashi ka treguar speciafikat për pasagjerët që udhëtojnë në aeroport. Gashi thotë se Aeroporti i Prishtinës ka qenë gjithmonë i gatshëm për fluturime por për shkak të...
Lajme25 Qershor 2020
Në Prishtinë sonte janë shtuar 37 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se këto raste kanë dalë nga testimi i 155 mostrave nga data 19...
Lajme24 Qershor 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së ka reaguar pas aktakuzës që Zyra e Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli. Gashi ka thënë se për LDK-në lufta e UÇK-së...
Lajme24 Qershor 2020
Avokati Tomë Gashi ka reaguar në lidhje me aktakuzën e ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, nga Specialja. Sipas një postimi të tij në “Facebook” publikimi i aktakuzës nga Zyra...
Lajme23 Qershor 2020
Shkëlzen Gashi, ish-këshilltar i Albin Kurtit, ka kërkuar sqarime se pse Skenderaj është çliruar gjashtë ditë pas Prishtinës, kur Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës ishte në Komunën e Skënderajt. Përmes një postimi...
Lajme23 Qershor 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë që gjatë ditës nga kjo parti do të bëhet publike lista e marrëveshjeve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.