×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhafer Gashi: Obiliqi ka 13 raste aktive me koronavirus dhe 29 të shëruar

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Në Komunë e Obiliqit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus.

  Kryetari i Komunës Xhafer Gashi thotë se rastet e raja janë persona që kanë pasur kontakt me personat e prekur më herët.

  “Nga fillimi i pandemisë në Komunën e Obiliqit janë bërë 112 teste nga të cilat 42 persona kanë rezultuar pozitiv. Për momentin 13 raste janë aktive ndërsa 29 raste janë shëruar”.

  Gashi thotë se për fat të mirë nuk ka pasur raste të panjohura dhe janë identifikuar të gjitha burimet e infeksioneve.

  “Ne në vazhdimësi jemi duke hulumtuar rastet dhe varësisht nga dyshimet i rekomandojmë për testim në QKUK”, tha ndër të tjera Xhafer Gashi nw RTV Dukagjin.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Pas sulmit të së dielës në Banjskë të Zveçanit, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Grupet parlamentare kanë nisur diskutimet për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës. Konjufca i ftoi këto grupe që...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot që Serbia të sanksionet e ndëshkohet ndërkombëtarisht pas ngjarjes së të dielës, ku një grup i...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë sot se sulmi i të dielës në Banjskë të Zveçanit është një...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, sot, në seancën e Kuvendit, ka thënë se të dielën, Republika e Kosovës u...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje për nder të rreshterit të vrarë në veri, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online.  
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka njoftuar se kanë shkyçur nga shërbimet e ujit, konsumatorë me borxhe të mëdha ndaj kompanisë. Nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.